Zadzwoń 539999519 Wskazówki dojazdu

Naprawa


Wymiana wyświetlacza Samsung A12 Lublin

Wymiana wyświetlacza w telefonie jest jednym z najczęściej naprawianych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy smartfonów. Samsung A12 to popularny model wśród użytkowników telefonów Samsung, a jego wyświetlacz jest jednym z najważniejszych elementów tego urządzenia. Wymiana wyświetlacza Samsung A12 Lublin to usługa, którą oferują różni serwisanci, ale ile kosztuje taka naprawa i jak przebiega proces wymiany? W tym artykule przedstawimy Ci wyczerpujące odpowiedzi na te pytania oraz poradnik krok po kroku, jak wymienić wyświetlacz w Samsung A12.

Czym jest wyświetlacz w Samsung A12?

Wyświetlacz w Samsung A12 to jeden z najważniejszych elementów tego smartfona. To dzięki niemu możemy oglądać filmy, przeglądać internet, czy grać w gry. W modelu Samsung A12 zastosowano wyświetlacz typu PLS IPS o przekątnej 6.5 cala, który cechuje się wysoką jakością obrazu oraz żywymi kolorami. Niestety, jak w przypadku każdego wyświetlacza, może dojść do jego uszkodzenia, a wtedy jedynym rozwiązaniem jest wymiana wyświetlacza.

Jakie są objawy uszkodzonego wyświetlacza w Samsung A12?

Istnieje kilka objawów, które mogą świadczyć o uszkodzeniu wyświetlacza w Samsung A12. Przede wszystkim może pojawić się pęknięcie lub odprysk na ekranie, co zazwyczaj jest wynikiem upadku telefonu. Innym objawem jest niewyświetlanie się obrazu na ekranie, ale telefon wciąż działa. W takim przypadku problemem może być uszkodzony moduł wyświetlacza lub uszkodzony kabel, który łączy go z płytą główną. W niektórych przypadkach wyświetlacz może działać tylko częściowo, a na przykład jedna z połówek ekranu może być czarna lub zniekształcona.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza Samsung A12 Lublin?

Cena wymiany wyświetlacza Samsung A12 Lublin zależy od kilku czynników, takich jak miejsce, w którym dokonujemy naprawy, czy rodzaj wyświetlacza, który zostanie zainstalowany. W Lublinie ceny za wymianę wyświetlacza Samsung A12 zaczynają się od około 250 złotych i mogą wzrosnąć nawet do 400 złotych w przypadku wymiany na oryginalny wyświetlacz.

Jak przebiega proces wymiany wyświetlacza Samsung A12 Lublin?

Proces wymiany wyświetlacza Samsung A12 Lublin rozpoczyna się od wizyty w serwisie. Serwisant dokładnie sprawdzi stan telefonu oraz typ uszkodzonego wyświetlacza, aby móc dokładnie oszacować koszt naprawy. Następnie, jeśli klient wyrazi zgodę na naprawę, serwisant rozpocznie demontaż uszkodzonego wyświetlacza. W tym celu należy zdjąć tylną klapkę telefonu oraz wyjąć baterię, aby uzyskać dostęp do śrubek, które trzymają wyświetlacz. Po zdjęciu śrubek należy delikatnie odłączyć kabel, który łączy wyświetlacz z płytą główną telefonu. Następnie serwisant może zainstalować nowy wyświetlacz, a następnie zamontować go z powrotem w telefonie, podłączając kabel antenowy i przykręcając śrubki.

Jakie są rodzaje wyświetlaczy Samsung A12?

W zależności od serwisu, w którym dokonujemy wymiany, możemy mieć do wyboru kilka rodzajów wyświetlaczy. Wyróżnia się m.in. oryginalne wyświetlacze, które są najdroższe, ale zapewniają najlepszą jakość obrazu oraz zamienniki, które są tańsze, ale mogą mieć niższą jakość obrazu lub być mniej trwałe. W przypadku Samsunga A12 dostępne są m.in. wyświetlacze z ekranem dotykowym, z digitizerem, z ramką oraz bez ramki.

Czy wymiana wyświetlacza Samsung A12 wpływa na gwarancję?

Wymiana wyświetlacza Samsung A12 może wpłynąć na gwarancję urządzenia, zwłaszcza jeśli dokonujemy naprawy poza autoryzowanym serwisem Samsunga. W przypadku, gdy telefon jest na gwarancji, warto skonsultować się z serwisem, który udzieli nam informacji na temat wpływu wymiany wyświetlacza na gwarancję oraz czy warto dokonywać naprawy w autoryzowanym serwisie.

Czy warto samemu wymieniać wyświetlacz w Samsung A12?

Wymiana wyświetlacza w Samsung A12 nie jest łatwym zadaniem, a nieodpowiednio przeprowadzona naprawa może zakończyć się jeszcze większym uszkodzeniem urządzenia. Dlatego, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w naprawie telefonów, lepiej oddać go do serwisu, gdzie pracują specjaliści z dużym doświadczeniem w wymianie wyświetlaczy.

Napisane w Samsung 22 Apr 2023