Zadzwoń 539999519 Wskazówki dojazdu

Wymiana złącza ładowania w telefonie


Wymiana uszkodzonego złącza ładowania w telefonie


Złącze ładowania to najbardziej eksploatowany element telefonu. Każdego dnia podłączamy do złącza ładowania naszą ładowarkę w celu uzupełnienia energii w baterii naszego smartfona. Codziennie ten element telefonu jest wystawiany na próbę ponieważ podczas szarpnięcia bądź nie prawidłowego włożenia kabla do telefonu narażamy złącze ładowania na uszkodzenie. Najczęstsze usterki gniazd ładowania to mechaniczne uszkodzenia które nie podlegają naprawie gwarancyjnej dlatego bez sensu jest oddawać urządzenie które zostało uszkodzone mechanicznie, a koszt naprawy w autoryzowanym serwisie będzie bardzo kosztowny. Cena wymiany złącza ładowania jest zależny od wielu czynników oraz od tego jak bardzo uszkodzenie wpłynęło na działanie urządzenia czasem dochodzi do sytuacji gdy zwarcie przy złączu ładowania rozładowywuje całkowicie baterię którą później trzeba wymienić.

Poniżej przedstawione są objawy świadczące o tym że uszkodzone jest gniazdo ładowania:
-wolne ładowanie
-telefon przerywa ładowanie
-brak ładowania zero reakcji na ładowarkę
-ładowanie tylko pod odpowiednim ustawieniem ładowarki w telefonie

Na czym polega wymiana uszkodzonego złącza ładowania?

Otóż zazwyczaj wymiana gniazda wymaga rozłożenia całego telefonu i dostanie się do elementu ładującego inaczej zwanego jak złącze USB / Micro-USB /USB typu C (w zależności od modelu zastosowanego złącza w danym telefonie) a następnie na demontażu (wylutowaniu) uszkodzonego złącza, później montujemy nowe złącze i sprawdzamy działanie urządzenia. Czy dochodzi prąd do baterii oraz czy telefon posiada transmisję danych z komputerem bo jak wiadomo złącze nie odpowiada tylko za ładowanie telefonu ale też za jego transmisję z komputerem.

Jaki jest koszt wymiany złącza ładowania w telefonie?

Otóż wszystko zależne jest od tego jaki to model telefonu oraz jakiego rodzaju złącze jest zastosowane w danym urządzeniu.
Zazwyczaj standardowa naprawa złącza ładowania waha się w granicy 150zł jeśli naprawa jest bardziej skomplikowana bądź wymaga większego nakładu pracy i czasu poświęconego na naprawę może być to kwota nieznacznie większa.